ללדת אחרי קיסרי - שירה גרפיט

VBAC Israel - לנל"ק ישראל - לידה נרתיקית אחרי קיסרי

052-5155529
עקבו אחריי | לקבוצה הסגורה
כניסה למערכת | הרשמה לאתר

אנשי מקצוע תומכי VBAC


בארץ, כמו בכל מקום אחר בעולם הדעות חלוקות, ישנם אנשי מקצוע הנוטים לכאן ולכאן. ישנם אנשי מקצוע שיאמרו "למה שהאשה תסבול בכלל את הכאבים של צירי הלידה ואת חוסר הידיעה הכרוכה בלידה, אם היא יכולה לדעת מתי בדיוק היא תלד וכמה זמן זה ימשך". ישנם בתי חולים, רופאים ומיילדות שיכוונו את היולדת לניתוח קיסרי, אצלם היד על הסכין קלה.

 

 

לעומתם ישנם גם אנשי מקצוע הנוטים להעדיף ולתמוך בלידות רגילות (נרתיקיות), הם מאמינים שצריך לתת לגוף לעשות את שלו ובעד לידה רגילה. בתוכם מעטים אף יהיו תומכי לידה פיזיולוגית, כלומר לידה טבעית.

 

כאשר עושים סיור בחדר לידה בתקופת ההריון יוצג בית החולים ככזה ש"הולך עם היולדת" וממלא את רצונותיה. המציאות מראה שהדבר רחוק למדי מלהיות מדוייק. בסופו של דבר כשיולדת מגיעה ללידה לא תמיד יאפשרו לה ללדת את הלידה שרצתה, היא תיתקל בנהלים נוקשים ולא ממש יהיה קשר בין איך שתיארו את הלידה בסיור לבין איך נהגו בה בפועל.

 

גם במקרה של לידות VBAC הדבר נכון, לכן חשוב מאוד לוודא באמת, מתוך בירור עם חברות ומכרות שילדו באותו בית החולים בו את מתכננת ללדת, האם הם נוטים לעמוד במה שהם מבטיחים.

 

 

איך לדעת אם אנשי מקצוע מעודדים VBAC?

 

הם מאמינים שנשים צריכות ללדת לידה נרתיקית אלא אם כן יש סיבה אמיתית המחייבת ניתוח קיסרי. גם במקרים אלה, עליהם לכבד את זכותה של היולדת לקבל את ההחלטה הסופית בעצמה.

 


אינם נוקטים במדיניות הפחדה מפני VBAC. ישנם לדוגמא אנשי מקצוע המאמינים שאין סיבה ללדת VBAC במקרים של חשד לתינוק גדול, נשים עם סוכרת הריון, או במקרה של גיל הריון מעל 40 שבועות.

 


שיעור לידות VBAC מוצלחות בהן נכחו הוא מעל 70% . מחקרים מראים שזהו שיעור הצלחה ריאלי ללידות VBAC, זהו יעד הניתן להשגה (מתוך סטטיסטיקות שחושבו לעשרות אלפי נשים).סטטיסטיקות לידות בבתי החולים בארץ מאפשרות לראות מי מבתי החולים הוא תומך לנל"ק הלכה למעשה. הפרטים בדף הבא:

סטטיסטיקות לידות בישראל - איפה ללדת?

  • _1
  • _2
  • _3
  • _4
  • _5


בלידה הקודמת ילדת בקיסרי

ועכשיו את רוצה אחרת?

ברוכה הבאה,

הגעת למקום הנכון!

הצטרפי עכשיו לאתר וקבלי את

המדריך ללידה נרתיקית אחרי קיסרי - בחינם!!!