ללדת אחרי קיסרי - שירה גרפיט

VBAC Israel - לנל"ק ישראל - לידה נרתיקית אחרי קיסרי

052-5155529
עקבו אחריי | לקבוצה הסגורה
כניסה למערכת | הרשמה לאתר

אנשי מקצוע בלידת בית


מבחינת לידות בית לאחר קיסרי המציאות בארץ אינה מזהירה: לא פשוט למצוא אנשי מקצוע שיסיעו בלידת בית לאחר קיסרי. הסיבה לכך היא נוהל משרד הבריאות ללידות בית, האוסר על הרופאים והמיילדות ליילד בבית לאחר ניתוח קיסרי.

נוהל זה במקור מטרתו היתה למסד את לידות הבית בישראל ולדאוג להסדרת נושא הביטוח המקצועי בקרב אנשי המקצוע. בפועל אף אחד מאנשי המקצוע העוסקים בלידות בית אינו מבוטח ולפיכך מסתכן בשלילת רשיונו.


גם בקרב אנשי המקצוע המיילדים בלידות בית הדעות חלוקות, ישנם כאלה המתנגדים ללידות בית לאחר קיסרי (HBAC), ישנם כאלה שאינם מתנגדים אך אינם מבצעים לידות כאלה מתוך חשש שרשיונם ישלל, ישנם כאלה שכן מיילדים למרות נוהל משרד הבריאות.


התוצאה היא שאלו שכן מסייעים ליולדות לאחר ניתוח קיסרי בלידות בית נרדפים על ידי משרד הבריאות, נעשה מעין "ציד מכשפות" על לידות שבוצעו עוד בטרם יצא נוהל זה בשנת 2008.

מומלץ מאוד להתעניין ולברר פרטים רבים ככל האפשר על אנשי המקצוע בקרב יולדות הבית ולשמוע המלצותיהן או הסתייגותן, כדאי לשמוע פרטים רבים ככל האפשר על מנת שהיולדת תוכל לקבל מושג האם הלך הרוח של איש המקצוע תואם את ציפיותיה. ניתן אף לבקש מאיש המקצוע שמות של יולדות שילדו איתו/ה לאחרונה על מנת לשוחח עמן.

כדאי לבדוק עם איש המקצוע ולברר היטב מה תהיה ההתנהלות מבחינת העניינים הבאים:

1. התערבויות בלידה (פקיעת מי שפיר, הפרדת קרומים)
2. תדירות בדיקות נרתיקיות במהלך הלידה
3. באילו מקרים יחליטו לפנות יולדת לבית חולים
4. במקרה של צורך להתפנות לבית חולים, האם ואיך יהיה ליווי על ידי איש המקצוע
5. ביקורים לאחר הלידה


מומלץ אף להתייעץ עם דולות המסייעות בלידות בית ולשאול אותן שאלות לגבי התרשמותן מאיש/אשת המקצוע ותיפקודו/ה.

מומלץ להיפגש עם מספר אנשי מקצוע ולבחור מי מביניהם הוא המתאים ביותר ועם מי מהם יש את החיבור המתאים. גם אם ישנן המלצות נהדרות על איש מקצוע מסויים, ייתכן כי הלך הרוח שלו לא יתאים לך.


  • _1
  • _2
  • _3
  • _4
  • _5


בלידה הקודמת ילדת בקיסרי

ועכשיו את רוצה אחרת?

ברוכה הבאה,

הגעת למקום הנכון!

הצטרפי עכשיו לאתר וקבלי את

המדריך ללידה נרתיקית אחרי קיסרי - בחינם!!!