ללדת אחרי קיסרי - שירה גרפיט

VBAC Israel - לנל"ק ישראל - לידה נרתיקית אחרי קיסרי

052-5155529
עקבו אחריי | לקבוצה הסגורה
כניסה למערכת | הרשמה לאתר

הכנה נפשית ורגשית ללידת VBAC/HBAC


כשאשה מגיעה ללידה ראשונה ישנו פחד מהלא נודע. ישנם חששות רבים מפני הכאב אותו מתארות נשים רבות כבלתי נסבל (ישנה דמוניזציה לצירי לידה). כן אין ספק שזה כואב אבל מדובר בכאב בריא, חיובי ומעצים. כאב שגוף האשה עבר תהליכי אבולוציה להתמודד איתו ואף בנוי לו. (לראיה, כשמאפשרים לאישה ללדת כרצונה, והיא מוקפת תמיכה והגנה, יש לה את היכולות והכוחות להתמודד עם צירי הלידה).

 

הבעיה מתחילה כאשר הסביבה בה מצויה האישה אינה תומכת תהליכי לידה טבעיים. כאשר הסביבה מלחיצה או נוגדת את רצונות האישה, מקום ותנאי הלידה רחוקים מלהיות אופטימליים, הלחץ הנפשי מרקיע שחקים וגורם לאדרנלין להשתחרר לדם במקום לאנדורפינים, כל אלו כידוע הינם גורמים בעלי השפעה רבת משמעות על התקדמות הלידה ויכולת ההתמודדות עם כאבי הצירים.

 

מבחינה נפשית/רגשית, לידה לאחר ניתוח קיסרי אינה עוד סתם לידה. מעמדה שונה לחלוטין והחששות הנלווים ללידה שכזו אף עולים ומתעצמים פי כמה לעומת לידה ראשונה.


כאשר אשה נאלצת לעבור ניתוח קיסרי (בין אם זהו ניתוח יזום או ניתוח חירום) לעיתים מלווה אותה תחושת כישלון, לפיכך המטען הנפשי והרגשי איתו היא מגיעה ללידה לאחר קיסרי הוא בהכרח רב יותר.
מתוקף זה ישנם מחסומים רגשיים ונפשיים רבים עליהם על האשה להתגבר לקראת הלידה, יש צורך בעבודת הכנה משמעותית במהלך ההריון (ואולי אפילו עוד לפניו). ואף במהלך הלידה עצמה עוברת האשה תהליכים נפשיים שונים המשפיעים על תוצאת הלידה.


כדי לעבור לידה טבעית לאחר קיסרי בהצלחה, האשה חייבת להיות נחושה בדעתה ללדת בלידה רגילה ולהמנע מניתוח קיסרי נוסף! עליה להיות אסרטיבית במיוחד ולעמוד על דעתה כנגד סביבה שאינה תומכת במיוחד. אולי בתיאוריה הסביבה תומכת אך הלכה למעשה – ממש לא!

 

 


 

 
ידוע שלידות לאחר ניתוחים קיסריים עשויות להיות לידות ארוכות יותר.

 למצבה הנפשי והרגשי של היולדת ומשפחתה ישנה חשיבות מכרעת להצלחת לידת VBAC.שיטות להכנה נפשית/רגשית ללידה

 


היפנוברת'ינג
שיטת היפנובירתינג להכנה ללידה קיימת כבר כ-20 שנה ונלמדת בהצלחה גדולה ברחבי העולם. האמונה הבסיסית עליה נשענת השיטה היא כי הלידה היא תפקוד נורמלי, בריא וטבעי של גוף האשה ולכן כפי שכל מערכת שרירים אחרת בגוף אינה גורמת לנו לכאב בלתי נסבל כשהיא עושה את עבודתה אין גם שום סיבה שמערכת השרירים של הרחם תהיה "דפוקה" ותגרום כאב בלתי נסבל ליולדת.
השיטה מבוססת על הבנת הקשר פחד-מתח-כאב ואת ההשפעתו האדירה על הלידה. כיוון שללידה נלווים פחדים וחששות רבים הדבר גורם למוח להפריש הורמונים הישרדותיים האדרנלין (flight or fight) . ללידה דרושים הורמונים אחרים לגמרי כמו אנדורפינים, רילקסין, אוקסיטוצין. אלו הם  הם הורמונים הגורמים לנו להרגיש רגועים, מסופקים ומאפשרים לגופנו להגיע להרפיה ולא ליצור התנגדות לתהליך הלידה.


שיטת קיי
שיטת קיי היא שיטת ריפוי עצמי שבעזרתה אפשר לפתור מחסומים, פחדים, טראומות ודפוסי התנהגות מגבלים דרך עבודה עם התת-מודע. בדרך זו אפשר להכין את הגוף ואת הנפש ללידה קלה יותר, טובה יותר וקרובה יותר לדרך שבה את רוצה ללדת.


שיטת ימימה
שיטת ימימה, היא פרוטוקול לעבודה רוחנית המבוסס על השיטה ל'חשיבה הכרתית' שפותחה על ידי ימימה אביטל והמשלבת 'תיקון מידות' יהודי בסגנון קבלי יחד עם תובנות מהפסיכולוגיה הקלאסית .
ימימה הייתה פסיכולוגית, מרפאה ומיסטיקנית יהודית בעלת שיעור קומה, העבירה את משנתה בצורת הכתבות שהעבירה בעל-פה לתלמידיה ב'מכון מעיין' אותו יסדה בשנות השבעים, מאז ועד חודש לפני פטירתה בחודש מאי 99'.
בשיעורים העבירה ימימה לתלמידיה 'חלקים' בשיטה, העוסקת בצמיחה אישית ובהשתפרות תוך התמודדות עם בעיות חיים. כיום מועברת 'שיטת ימימה' על ידי ממשיכי דרכה ותלמידיה, ועל ידי תלמידיהם של התלמידים.


שיטת התחנות
"שיטת התחנות" כהכנה לזמן הצירים ולידה, היא שיטה המשלבת בין עקרונות לידה פעילה לבין עקרונות היוגה. השיטה פותחה ע"י המורה ליוגה להריון וללידה שירלי בנטואיץ והיא נלמדת כיום ע"י נשים רבות בארץ במהלך ההריון וכהכנה לקראת לידה.
שיטת התחנות להכנה ללידה משלבת בין לימוד תנוחות ודרכי תנועה מגוונות המיועדות לזמן הצירים והלידה עצמה ולשם הקלה עליה, לבין טכניקות שונות של נשימה.


NLP - Neuro Linguistic Programming
NLP הינה גישה קצרת מועד לשינוי והשגת מטרות המשלבת תפישת עולם מעודדת ומעצימה עם ארגז כלים משוכלל העוסק בשינוי דפוסי חשיבה, רגש והתנהגות.
גישת NLP מתמקדת בפתרונות (במקום בבעיות...) ומייצגת בכך את ההנחה המעודדת שלכל אדם יש את כל המשאבים הדרושים לו לרפא את עצמו ולהגשים את מטרותיו. יעילותה של גישה זו מבוססת בין השאר, על כך שה NLP רותם את התת מודע לטובת תהליכי השינוי והמימוש.


ללדת מבפנים, Birthing from Within
גישה שפיתחה פם אנגלנד (Pam England), מיילדת ומורה מניו מקסיקו. הדגש בשיטה זו הוא על הכנה פיזית, רגשית ורוחנית להתמודדות עם הלידה, בכל צורה שבה תתפתח. קיימים קורסי הכנה לידה, ליווי לידה וגם עיבוד מרפא לחוויות לידה קשות.


 

  • _1
  • _2
  • _3
  • _4
  • _5


בלידה הקודמת ילדת בקיסרי

ועכשיו את רוצה אחרת?

ברוכה הבאה,

הגעת למקום הנכון!

הצטרפי עכשיו לאתר וקבלי את

המדריך ללידה נרתיקית אחרי קיסרי - בחינם!!!