ללדת אחרי קיסרי - שירה גרפיט

VBAC Israel - לנל"ק ישראל - לידה נרתיקית אחרי קיסרי

052-5155529
עקבו אחריי | לקבוצה הסגורה
כניסה למערכת | הרשמה לאתר

אודות

שמי שירה גרפיט, דולה ומדריכת הכנה ללידה, אמא ל-3 ילדים. 

בשנת 2005 נולד בני הבכור בניתוח חירום. למה חירום? כיוון ששרשרת ההתערבויות בבית החולים הביאה אותנו לשם. לאחר הניתוח סיפרו הרופאים כי חבל הטבור היה מונח בין הגב שלי לתינוק וכתוצאה משכיבה על הגב תוך כדי צירים המוניטורים הראו מצוקה עוברית. ולשאלה למה שכבתי על הגב? כי לא ממש נתנו לי אפשרויות אחרות בחדר לידה.

שני ילדי הצעירים נולדו בלידות בית מופלאות, בתוך תוכי ידעתי שהסיכוי היחידי שלי ללדת לידה שפויה ולא לעבור ניתוח נוסף היא באמצעות לידת בית, ואכן כך היה. סביבי שמעתי תגובות מזועזעות מעצם העובדה שאני מתכוונת ללדת בבית וחלק הגיבו ב"איזה אומץ". לא היה מדובר כלל באומץ, מבחינתי לא היו אפשרויות אחרות. אומץ מבחינתי היה להיכנס לבית חולים מתוך ידיעה שסיכויי ללדת לידה רגילה, שלא נדבר על טבעית, הם אפסיים.

לקראת סוף שנת 2011 צירפה אותי חברה לקבוצת "נשים קוראות ללדת – למען חופש בחירה בלידה" בפייסבוק. העמותה עברה תחיה מחדש והחלה שוב לפעול למען קידום זכויות היולדות והילודים בארץ. מאז הנני חברה פעילה בעמותה, בניתי את אתר האינטרנט של העמותה ושמתי לעצמי מטרה להביא לשינוי במציאות העגומה למדי בה נתקלות יולדות בארץ בכלל ויולדות VBAC בפרט. השאיפה היא שעד שיגיע זמנה  של בתי ללדת, היא כבר תיתקל במציאות אחרת לגמרי מזו שבה נתקלות היולדות היום.

למה הקמתי אתר זה?

הקמתי אתר זה כדי לתת מענה לנשים המעוניינות ללדת לידה רגילה אחרי ניתוח קיסרי ואולי מעוניינות אפילו ללדת בבית, אך נתקלות במציאות לא מפרגנת הדוחקת אותן בעל כורחן לניתוחים קיסריים חוזרים.

במשך חודשים ישבתי וחקרתי את נושא ה-VBAC לעומקו, קראתי מחקרים רבים שנעשו בעולם בנושא לידות  VBAC. ריכזתי את כל המידע ותרגמתי מתוך המחקרים על מנת להביא את הנתונים בעברית ידידותית למשתמש.

המידע המצוי באתר מאפשר לכל אישה ולבן זוגה להבין הבנה אמיתית של האפשרויות העומדות בפניהם, ומתוך הבנה זו לבחור בחירה מושכלת של הדרך הטובה ביותר המתאימה להם.

איך אתר זה יכול לעזור בלמידה, בקבלת ההחלטה ובתכנון לידת VBAC או ניתוח קיסרי חוזר?

אתר זה מוקדש כל כולו להבאת המידע הרלוונטי לנשים העומדות בפני הדילמה האם לבחור בלידת VBAC לעומת ניתוח קיסרי חוזר.

כאן ניתן למצוא את סיכומי המחקרים האחרונים שנעשו בנושא זה. מתוך המידע המובא כאן תוכלי לבחור בחירה מושכלת ללידה הבאה.


כאן תוכלי לקבל מידע לגבי:

 

  • הלך הרוח בממסד הרפואי כלפי נשים במצבך.
  • תוצאות המחקרים העדכניים והשוואה בין הסיכונים של לידת VBAC  לעומת ניתוח קיסרי חוזר: תוצאות קצרות טווח, ותוצאות לטווח הארוך של אמהות ותינוקות, וגם הסיכונים בהריונות הבאים
  • טיפים להגשמת הלידה הבאה שלך כפי שאת רואה אותה, בין אם את מתכננת VBAC או ניתוח קיסרי חוזר
  • קישורים למקורות מידע: מאמרים, ספרים ואתרי אינטרנט
  • קישורים לארגונים לקבלת מידע ותמיכה

 

תודות:
תודות לילדי המקסימים שאיפשרו לי לעבוד על אתר זה עד השעות הקטנות של הלילה (במיוחד ללין הקטנה ששיתפה פעולה וישנה בלילות). תודה לאימי היקרה על העזרה הרבה והתמיכה לכל אורך הדרך, תודה לקרן כהן ולנעמה בן ציון על הייעוץ המשפטי, תודה לנועה מונדשיין, ותודה לארנון האיש היקר שאיתי על עצם קיומו בחיי.

חדשות ועידכונים

חיפוש

לנל"ק 2

אנחנו בפייסבוק

SFbBox by casino froutakia

  • _1
  • _2
  • _3
  • _4
  • _5


בלידה הקודמת ילדת בקיסרי

ועכשיו את רוצה אחרת?

ברוכה הבאה,

הגעת למקום הנכון!

הצטרפי עכשיו לאתר וקבלי את

המדריך ללידה נרתיקית אחרי קיסרי - בחינם!!!