ללדת אחרי קיסרי - שירה גרפיט

VBAC Israel - לנל"ק ישראל - לידה נרתיקית אחרי קיסרי

052-5155529
עקבו אחריי | לקבוצה הסגורה
כניסה למערכת | הרשמה לאתר

דולה מספרת - ליווי לידת ויב"ק של ב'

 

לאחר תקופה ארוכה בה נסתה ב' להרות ללא הצלחה החלה תהליך של טיפולי פוריות שנמשכו שנתיים ארוכות. בסופן של שנתיים אלה נקלטה האשה להריון ראשון.

 

לידתה הראשונה של ב' הסתיימה בניתוח קיסרי עקב ירידות דופק של העובר. הלידה לא התקדמה בקצב הרצוי עקב חוסר בתנועתיות. משהחלו ירידות בדופק העובר הוחלט לבצע קיסרי חירום.

 

שנה לאחר הקיסרי נכנסה ב' להריון באופן ספונטני ללא כל טיפולי פוריות. במהלך ההריון נפגשנו מספר פעמים ובהן דיברנו על האפשרות לבחור בלידת ויב"ק ולהעדיפה על פני קיסרי אלקטיבי.

 

 

לקראת הלידה נפגשנו שוב פגישה ארוכה בה דיברנו על האספקטים השונים של הלידה, על החששות והפחדים, על תהליך הליווי וההתמודדות עם צירי הלידה. האשה בדקה את האפשרות ללדת ויב"ק במעייני הישועה אך לאחר ביקור בבית חולים זה החליטה ללדת בבית חולים אחר.

 

בשבוע שקדם ללידה סבלה ב' מוירוס מעיים קשה, בעקבותיו פנתה לבית החולים לבדיקה עקב חולשה וחשש להתייבשות. היא בילתה את הלילה במיון יולדות, קיבלה נוזלים ושוחררה לביתה.

 

 

 

מספר ימים לאחר מכן פנתה ב' למיון יולדות כיוון שחשה בתחילתם של צירים. במהלך שהותה בבית החולים הוצע לה ניתוח קיסרי אלקטיבי אך היא סרבה כיוון שרצתה ללדת ויב"ק.

 

 

 

החלה משעה 11 בלילה קיבלתי עדכונים שוטפים מהאשה ובן זוגה. הם היו בבית החולים והחלו בתהליך של בדיקות ראשוניות במיון יולדות. מהר מאוד הועברה ב' לחדר לידה בפתיחה של 2.5.

 

הגעתי לחדר לידה בשעה 1 בלילה ומצאתי את ב' מחוברת למוניטור פנימי. מסתבר שעם קבלתה לחדר לידה הוחלט לפקוע את מי השפיר ונמצא כי המים מיקוניאליים.

 

בפתיחה של 2.5 ביקשה ב' הכאובה לקבל אפידורל. לאחר מתן האפידורל יצא הצוות מן החדר, כיביתי את האור והתחיל תהליך של התכנסות לתוך בועת האוקסיטוצין.

 

בכל ציר חלה ירידה קלה בדופק העובר. הנחתי את ב' לקחת נשימות עמוקות וגדולות על מנת לאפשר אספקת חמצן רבה ככל האפשר לעובר על מנת למנוע ירידות חדות בדופק העובר. בנוסף לכך ב' השתמשה במסיכת החמצן שהוצעה לה לנשימות אלו בזמן הצירים.

 

הלידה התקדמה בקצב יפה, לאורך כל הזמן הזה התלוננה ב' כי למרות האפידורל היא מרגישה לחצים. הנחתי אותה להניע את רגליה מצד לצד ולשנות תנוחות על מנת לאפשר תנועה של האגן שתעזור לתינוק להתברג נכון לאגן בדרכו החוצה.

 

במהלך הלידה נכנס הצוות הרפואי מספר פעמים, בכל פעם הדליקו את האור, בשלב מסויים נכנס צוות של 5 רופאים שניהל דיון ארוך בחדר מואר באופן מלא אודות הלידה והתקדמותה. בצוות זה היו רופאים בכירים ומתמחים, ייתכן כי אף היו בו סטודנטים. בכל פעם בה היתה הפרעה מסוג זה לב' ניתן היה לראות כי הדבר מאוד מפריע לה ולוקח לה זמן רב לחזור ולהתמקד בעצמה.

 

בנקודות זמן מסויימות הצעתי לה שוקולד אותו היא אכלה בכמות קטנה מאוד.הנעתי את רגליה בעיגולים כאשר היא שוכבת על צידה. די במהרה היא הבינה את התנועתיות וביקשה לעשות זאת בעצמה וללא עזרתי. לאורך התהליך לחצתי לה בנקודות השיאצו השונות הידועות כמקדמות לידה.

 

בשלב מסויים נראה היה כי ב' נכנסת לשלב המעבר. היא לא היתה מוכנה שיגעו בה, היא התכנסה כולה בתוך עצמה ונראה כי היא איננה מתקשר עם הסביבה כפי שתקשרה קודם. למזלנו הרב בפרק הזמן הזה בו היתה בשלב המעבר לא היו הפרעות מצד הצוות הרפואי.

 

לאחר שעברה את שלב המעבר הצעתי לה להתהפך ולעבור לתנוחת המוסלמי המתפלל. היא שיתפה פעולה ועברה לתנוחה זו למרות שסרבה לקבל עזרה. היא העדיפה לנוע בכוחות עצמה בקצב שהיה נכון לה.

 

במשך מספר דקות שהתה בתנוחה זו ועל 6 תוך כדי סיבובי אגן. הצעתי לה עזרה באמצעות ריבוזו, הדגמתי לה את התנועה עם הריבוזו בעודה על 6 אך הכאב היה רב מידי והיא ביקשה שאפסיק. זמן קצר לאחר מכן היא החליטה שהספיק לה ואיננה מעוניינת להישאר בתנוחה זו עוד.

 

לא הרבה לאחר מכן הגיעה לפתיחה מלאה. בעקבותיה הגיעו צירי לחץ. בטרם החלה המיילדת להלחיץ אותה היא ציינה בפניה כי ייתכן ותצטרך לבצע חתך חיץ. ב' ביקשה מהמיילדת שלא תבצע חתך והדגישה את חשיבות העניין עבורה. המיילדת שיתפה פעולה ואמרה כי אם לא יהיה הכרח לא תבצע חתך.

 

לאחר מספר לחיצות לא רב ראשו של התינוק בצבץ החוצה תוך שטף אדיר של מים מיקוניאלים סמיכים.

 

ברגע מרגש מאוד נולד לאוויר העולם תינוק קטן במקסים בלידה נרתיקית. האנרגיות בחדר היו מאוד חיוביות ושמחה גדולה היתה בקרב הצוות הרפואי שנכח בחדר באותו הזמן. בשעה 2 בצהריים נולד התינוק.

 

כמה דקות לאחר יציאת התינוק נולדה השלייה. היא יצאה בקלות והיתה שלמה.

 

אמה של ב' חיכתה מחוץ לחדר הלידה במשך רוב הלידה. היא היתה מאוד עדינה ומכילה ונראתה נרגשת מאוד אך עם זאת חרדה לביתה. מידי פעם יצאתי מחדר הלידה על מנת לאפשר לאם להיכנס ולהיות יחד עם בתה.

 

מיד לאחר הלידה יצאתי מן החדר כדי לאפשר לאם לחלוק רגעים עילאיים אלו עם ביתה.

 

לאחר הלידה קיבלה האשה את התינוק להנקה ראשונה. היא היתה מאושרת מאוד ושמחה, גם בן זוגה היה מאושר מאוד על כך שהתינוק נולד בדרך הרצויה לשני בני הזוג.

 

האב הלך ללוות את התינוק לתינוקיה על מנת שיוכל לעבור את שרשרת החיול לפי נהלי בית החולים.

 

נשארתי עם האשה בחדר הלידה על לפנויה ממנו. כאשר הועברה להתאוששות ניגשתי אליה לראות שהיא מצליחה להניק את התינוק ואינה נתקלת בקשיים מיוחדים.

 

לאחר כרבע שעה בה נראה כי האשה חשה בטוב הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית, וההנקה נראתה כמתנהלת באופן תקין, סביב השעה 4 אחה"צ נפרדתי מהאשה לשלום וחזרתי לביתי.

 

זו היתה לידה מעצימה מאוד עבור בני הזוג, שהביאה להנקה טובה שנמשכת עד ליום זה, מצב רוחה של האם היה טוב לאורך כל התקופה שלאחר הלידה ונראה כי ההתמודדות עם 2 ילדים קטנים בבית היא חיובית וטובה.

 

בניגוד ללידה הקיסרית אחריה סבלה האשה מחודשי דכדוך ודכאון ארוכים, בעקבותם הפסיקה את ההנקה לאחר כחודש וחצי ונטלה כדורי שינה על מנת להצליח ולישון כראוי, בלידה זו הדברים היו שונים בתכלית עבורה והסתכמו בחווית אמהות חיובית ומוצלחת.

 

ויב"ק היי!

 

 

 

חדשות ועידכונים

חיפוש

לנל"ק 2

אנחנו בפייסבוק

SFbBox by casino froutakia

  • _1
  • _2
  • _3
  • _4
  • _5


בלידה הקודמת ילדת בקיסרי

ועכשיו את רוצה אחרת?

ברוכה הבאה,

הגעת למקום הנכון!

הצטרפי עכשיו לאתר וקבלי את

המדריך ללידה נרתיקית אחרי קיסרי - בחינם!!!