ללדת אחרי קיסרי - שירה גרפיט

VBAC Israel - לנל"ק ישראל - לידה נרתיקית אחרי קיסרי

052-5155529
עקבו אחריי | לקבוצה הסגורה
כניסה למערכת | הרשמה לאתר

דולה מספרת - סיפור הלידה של א'

סיפור הלידה של א' מתחיל בניתוח קיסרי בעקבות מצג עכוז. הריון ראשון, פרפרים בבטן התכוננות ללידה טבעית ואז ללא כל התרה מוקדמת מודיע לה הרופא שלה במהלך בדיקה שגרתית כי התינוק נמצא במצג עכוז.

 

א' חקרה וביררה וגילתה שיש באפשרותה לגשת לרופא מומחה בבית החולים הסמוך הנמצא בעיר מגוריה ושם נמצא אחד הרופאים הידועים ביותר בארץ, בעל שם ומוניטין של "הופך תינוקות".

 

בתנועה עדינה תוך שימוש במכשיר האולטראסאונד באמצעות ידיו המיומנות מצליח הרופא הזה להפוך תינוקות עקשנים במיוחד.

 

א' הזדרזה לקבוע תור, והגיע חדורת מוטיבציה ביום המיוחל לביצוע ההיפוך. אבל העובר שלה היה קצת עקשן. הוא בחר שלא לשתף פעולה ולאחר כמה נסיונות שלא צלחו הוחלט כי יש לקבוע תור לניתוח קיסרי.

 

א' מאוכזבת, אך לא מאבדת את רוחה החיובית, מחליטה להתכונן לניתוח קיסרי, קוראת ולומדת ומשאירה את חוסר הידע וחוסר הודאות מאחורי.

 

והנה מתקרב לו המועד שנקבע לניתוח. יום רודף יום ובוקר הניתוח הגיע.

 

א' מגיעה לניתוח והכל מתנהל על מי מנוחות. כך לפחות היה נראה בהתחלה. אבל אז הסתבר שההרדמה לא פעלה כראוי וא' הרגישה הכל. היא החלה צועקת ובתוך שניות הורדמה בהרדמה מלאה. מיד לאחר מכן הוציאו את הרך הנולד מרחם אמו.

 

בן זוגה של א' הלך ללוות את הרך הנולד לתינוקיה להמשך קבלת טיפול, וא' נשארה בחדר הניתוח מורדמת בזמן שהרופאים תפרו אותה.

 

משם הועברה לעדר התאוששות שם מצאה עצמה סובלת כאבים קשים מאוד. על מנת לשכך את הכאבים קיבלה א' אופטלגין אבל אז התברר שהיא אלרגית אליו ומיד פרצה תגובה אלרגית קשה.

 

מאוכזבת ושבורה, כואבת ונטולת היכולת ליטול משככי כאבים מצאה עצמה א' בהתאוששות קשה מנשוא שלוותה בדיכאון שלאחר לידה.

 

בהריון הבא ידעה א' שהכל יהיה אחרת, היא ידעה שאיננה מעוניינת בניתוח קיסרי נוסף לאחר החוויה הלא קלה שהייתה לה. היא חיפשה באינטרנט והגיעה לאתר, קראה ולמדה והבינה שכדי לחוות חווית לידה טובה ומתקנת היא זקוקה לדולה.

 

בן זוגה המקסים שיתף פעולה באופן מלא, תמך ועודד  - והתמיד בכך לכל אורך הדרך.

 

הם הגיעו אלי לפגישת היכרות. הפגישה היתה מאוד נעימה והקליק היה מידי - מיד הבנו שנמשיך ביחד ללידה וכך היה.

 

בפגישה דיברנו על חווית הלידה הקודמת, זו שהסתיימה בקיסרי, היא סיפרה על החוויה הקשה שלה והביעה נחישות מלאה ללדת בלידה נרתיקית בפעם הבאה - ויב"ק.

 

גם מצידו של בן הזוג החוויה לא היתה פשוטה, לראות את זוגתו לחיים במצב גופני ירוד בעקבות התגובה האלרגית לאופטלגין, בהמשך לראות אותה סובלת כיוון שלא היה באפשרות לקבל שיכוך כאבים במהלך ההתאוששות.

 

ההנקה שלא צלחה, חוויות קשות לשניהם והם כל כך רצו אחרת.

 

בהמשך נפגשנו לפגישה נוספת, בפגישה הזו תרגלנו תנוחות, נשימות, סיפרתי להם על הכלים בהם אני משתמשת במהלך הלידה, הראיתי להם הכל כדי שלא יהיו הפתעות בחדר לידה. לפחות מבחינתי שידעו למה לצפות ויכירו את הכלים שברשותי לסייע להם, בעיקר לה במהלך הלידה.

 


שבוע 40 הגיע - בין לבין היינו בקשר וקיבלתי דיווחים ועדכונים שהכל תקין וההריון מתקדם על מי מנוחות.

 

בשבוע 40+1 כאמור התחילו צירים. בעדינות. בהדרגתיות. א' הגיעה לביקורת בבית החולים שם החליטו להשאירה להשגחה.

 

הגעתי אליה לבית החולים למרות שעדיין לא הייתה בחדר לידה. היא היתה מנוטרת באופן רציף במיון יולדות, רצו לראות שהמוניטור תקין

 

בן זוגה היה עם הילד בבית, כיוון שהצירים לא היו סדירים סיכמנו ששומרים כוחות ללידה ומחלקים את זמן השהות בבית החולים לרגע האמת.

 

כעבור שעתיים בבית החולים כאשר הצירים התרווחו ונחלשו, א' שוחררה ממיון יולדות ואושפזה במחלקה. החלטנו שאסע הביתה כדי לישון כראוי ובהתאם לשינויים היא תעדכן אותי.

 

למחרת בשש בבוקר קיבלתי שיחה בהולה מבין זוגה שהיא בצירים סדירים. מיהרתי להתארגן ויצאתי לבית החולים. הגעתי לשם ומצאתי אותה במחלקה, אבל הצירים שוב נחלשו ולא הייתה התקדמות משמעותית. במשך כמה שעות הסתובבנו יחד בחצר בית החולים, עלינו וירדנו במדרגות, תרגלנו תנועות אגן וסיבובי אגן, נשמנו ביחד בצירים.

 

עיסיתי מעט את גבה, אך היא לא הייתה מעוניינת בכך, היא הייתה רגישה למגע. אבל אז שוב הייתה הפוגה וסיכמנו שאשוב לביתי ובפעם הבאה שאגיע זה יהיה כשיכניסו אותה לחדר לידה.

 

בהמשך היום התעדכנו בטלפון, א' סיפרה לי מה בדקו בבית החולים ומה היו תוצאות הבדיקות. הכל היה תקין כמובן, ניטור דופק העובר והצירים למשך חצי שעה, רואים שהכל תקין ומשחררים אותה למחלקה.

 

לקראת לילה שוחחנו שוב, נשמע שהצירים עדיין לא היו סדירים, אמנם כבר חלה התקדמות אבל היתה עוד דרך לעבור.

 

בשמונה בבוקר שוב שיחה טלפון מבן זוגה. לאחר 24 שעות מאז הבדיקה האחרונה עשו בדיקת פתיחה נוספת לאחר החלפת המשמרות. הפעם הפתיחה הייתה משמעותית וא' נכנסה לחדר לידה.

 

תוך 5 דקות יצאתי לדרך לכיוון בית החולים.

 

כשהגעתי א' כבר היתה מוכנה וסיימה את הקליטה בחדר לידה, הרופאה התורנית רצתה לפקוע את שק מי השפיר אך א' ובן זוגה התעקשו להמתין על מנת שיוכלו להתייעץ ולהבין את המשמעויות של פקיעת מי השפיר.

 

לאחר בדיקה וגינלית בה הסתבר כי היא עדיין בפתיחה 6, הראש היה נמוך ומבוסס היטב באגן, לאור הלחצים שהופעלו מצד הצוות וההבנה כי פקיעת מים בשלב זה תעזור לקדם את הלידה, פקעה הרופאה את מי השפיר.

 

משם הלידה המשיכה והתקדמה, א' התמודדה עם כל ציר בזמנו, נשמה נשימות עמוקות על מנת לספק לעוברית את החמצן בנדיבות, נשמה נשימות עמוקות שעזרו לה להרפות ולשחרר ולאפשר לגופה להיפתח ולעוברית לפלס דרכה החוצה.

 

היא התמודדה עם הצירים כל כך יפה, אחד אחד בזמנו, מרוכזת רק בו. בכל ציר אני נושמת איתה ומעסה את גבה. עכשיו העיסוי חיוני עבורה והוא עוזר לה להרפות ומרגיע את הכאב. בן זוגה מחזיק את המוניטור שלא יזוז תוך כדי שהיא בעמידה מתנועעת בסמוך למיטה.

 

לאחר כשעתיים א' כבר הייתה בפתיחה מלאה והרגישה צורך ללחוץ. המיילדת נכנסה לחדר הלידה בלב זה וא' התחילה ללחוץ בהתאם להנחיות המיילדת.

 

מספר לחיצות והמיילדת אומרת שייתכן ותצטרך לבצע חתך, היא ספקנית שהתינוקות תצליח לעבור. א' מנסה ללחוץ, היא נותנת את כל כולה אבל המיילדת ממשיכה לומר לה שהיא לא תצליח.

 

בסופו של דבר, לאחר לחיצות לא רבות, א' ביקשה מהמיילדת שאכן תבצע חתך והתינוקת יצאה בלחיצה הבאה.

 

השמחה והאושר בחדר היו ללא גבולות. זוג הורים צעירים לתינוקת רכה ומתוקה, יפהפיה אמיתית אהבה גדולה.

 

לאחר הלידה הועברה א' עם התינוקת להתאוששות, הפעם היה לה מאוד חשוב להניק ולכן היה מאוד חשוב שההנקה הראשונה תתרחש ססמוך ככל האפשר ללידה. בהכנה ללידה דיברנו הרבה על הנקה והגיע הרגע ליישם.

 

הנחתי את א' כיצד להניק את התינוקת. הפעם זה היה "על רטוב" בשונה מההכנה ללידה אז תרגלנו "על יבש" כי עוד לא היתה תינוקת להניק, א' עוד היתה בהריון כאמור.

 

ההנקה זרמה ברגע. התינוקת תפסה היטב את השד והחלה לינוק, היה נראה שא' כבר מתורגלת למרות שזו היתה הפעם הראשונה. תרגלנו חיבור והנקה בשני הצדדים כדי שאוכל ללכת בידיעה שאני משאירה אותה בטוחה בעצמה וביכולה לחבר את התינוקת לשד ולהניק אותה.

 

הסבתות הגיעו לחדר ההתאוששות לאחר הלידה. התינוקת הלכה עם אביה לתינוקיה. נפרדתי מא' בנשיקה וחיבוק, וגם ביקשתי תמונה משותפת למזכרת מהלידה המקסימה הזו.

 

כן ירבו לידות טובות ומעצימות כמו זו. נולדה תינוקת מקסימה לאוויר העולם, יצאה לה ברכות ובנחת, אמא מאושרת עד השמיים שהשיגה את הויב"ק שלה. אבא מאושר שזכה בתינוקת מקסימה שיונקת בקלות, זכה לראות את זוגתו ברגעי עוצמה רכה.

 

כבוד גדול היה לי להיות בלידה מדהימה זו.

 

 

חדשות ועידכונים

חיפוש

לנל"ק 2

אנחנו בפייסבוק

SFbBox by casino froutakia

  • _1
  • _2
  • _3
  • _4
  • _5


בלידה הקודמת ילדת בקיסרי

ועכשיו את רוצה אחרת?

ברוכה הבאה,

הגעת למקום הנכון!

הצטרפי עכשיו לאתר וקבלי את

המדריך ללידה נרתיקית אחרי קיסרי - בחינם!!!